zarabianie

Zarabianie Łobez

Prasóweczki

Jedną z najważniejszych tarcz, które chronią cię przed utratami na giełdzie, jest informacja. Dlatego zanim zdecydujesz się na rozgrywkę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak idą także w który sposób na nich zarobisz. Dzięki temu weźmiesz przewagę nam innymi traderami i daleko szybciej wypracujesz zysk. W produkcie znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje, które opowiadają tego dość nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Dobra

CFD — co zatem istnieje?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na miarę kursową. Dzisiaj znajdziesz go w możliwości większości firm brokerskich, skoro stanowi szczególnie poręczny w sztuce. Gdy chcesz CFD, nie inwestujesz w fizyczne akcje, tylko spekulujesz na problem ich ceny. Innymi słowy: zawierasz dom z przedstawicielem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Dobra

gielda mon fex

Daje to, że CFD są samymi z najbardziej podatnych instrumentów gospodarczych w giełdowej ofercie. Za ich uwagą zajmiesz zarówno długą pozycję (tradycyjne na wzrost wartości), jak również bliską (na spadek cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują prawie wszelkie rodzaje aktywów.
Zarabianie Dobra

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Miej przy wyborze brokera!

Większość brokerów na targu zaleca się, że dają traderom wstęp do poważnej ilości aktywów. W części przypadków oferują tylko CFD, i nie możliwość finansowego kupna akcji. Wspominaj o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś z nich.

Przed podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje również kontrakty CFD typu DMA (czyli z łatwym dojazdem do rynku). Dzięki tej propozycji zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej reaguje na zmiany cen. Też nie rywalizujesz z brokerem.

Dowiedz się więcej o dobrym rachunku CFD i otwórz żyć już dziś.

Czym CFD dzieli się od futures?

Pomimo że na ważny rzut oka kontrakty CFD są bardzo zbliżone do futures, tak właściwie przeszkadzają w mało istotnych punktach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to umowa między tobą a brokerem. W rezultacie zależy tylko i wyłącznie regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W sukcesie futures zawierają się jeszcze regulacje operatora, przez co futures uważamy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, potrzebujesz dużego kapitału. Z CFD zaczniesz już od małych kwot.
CFD mają znacznie ogromniejszą ilość aktywów, niż futures.
Zarabianie Dobra

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments